FAQFirma WObit jest generalnym dystrybutorem produktów firmy Kinco na terenie Polski oraz organizatorem polskiej sieci dystrybucyjnej.

P.P.H. WObit E.K.J. Ober s.c.
Dęborzyce 16
62-045 Pniewy
Tel: +48 61 22 27 410
Fax: +48 61 22 27 439
www.wobit.com.pl
wobit@wobit.com.pl
 Kinco Automation
(Shanghai) Ltd.
Bldg1, No.1387
Zhangdong Road
Zhangjiang Hi-tech Park
Shanghai.(201203)
Tel:86-21-68798588
Fax:86-21-68797688
www.kinco.cn
sales@kinco.cn
 

Produkty
Silniki i kontrolery serwo

Silniki serwo DC

Niskonapięciowe silniki serwo o napięciu do 48 V. 

Seria SMC serwonapędów wyposażona jest w jedoobrotowy enkoder magnetoelektryczny. Dostępna moc silników serwo od 50 W do 750 W w zależności od modelu. 

Istotną cechą charakteryzującą serwonapędy Kinco jest również wysoka klasa wykonania izolacji termicznej F, umożliwiająca swobodną pracę napędów do 155°C.  

Dodatkowo wszystkie serwosilniki Kinco mogą być wyposażone w hamulec elektromagnetyczny.

Silniki serwo AC

W ofercie firmy WObit dostępnych jest  osiem serii silników o znamionowym momencie obrotowym od 0.64 Nm aż do 48 Nm. Standardowo wszystkie silniki serwo mają wbudowany enkoder inkrementalny o rozdzielczości 2500 imp./obr.

Nowością jest seria silników wyposażona w enkoder absolutny jednoobrotowy lub wieloobrotowy (zapewnia pamięć zarówno kąta obrotu jak i ilości obrotów). Jest ona stosowana wszędzie tam, gdzie wyłączenie zasilania byłoby szkodliwe dla układu.

Enkoder absolutny pamięta pozycję, w przypadku wyłączenia zasilania, a serwonapęd może kontynuować pracę bez konieczności bazowania, co sprawdza się we wszelkich układach z więcej niż jedną osią. Dostępna moc silnika, w zależności od serii, wynosi od 50 W do 7.50 KW.

Istotną cechą charakteryzującą serwonapędy Kinco jest również wysoka klasa wykonania izolacji termicznej F, umożliwiająca swobodną pracę napędów do 155°C. Dodatkowo wszystkie serwosilniki Kinco mogą być wyposażone w hamulec elektromagnetyczny.


Download
Instrukcja obsługi serwonapędów (j. polski)

Kontrolery serwo DC

Kontrolery serwo umożliwiają uzyskanie wymaganego efektu np. odpowiedniej pozycji, liczby obrotów czy prędkości. 

Kontrolery serwo serii FD114S doskonale nadają się do zastosowań wymagających metody kontroli położenia, prędkości i / lub momentu obrotowego. Wyjątkowość tego serwokontrolera to elastyczność umożliwiająca dynamiczne przełączanie się między różnymi trybami sterowania  oraz współpracę z silnikami o mocy znamionowej w zakresie 50-100 W.

Kontrolery serwo serii FD114S może obsługiwać tryb sterowania pozycją z wejściami impulsowymi i kierunkowymi, 8 wewnętrznymi punktami pozycji lub 8 wewnętrznymi punkty prędkości. Kontrolery serwo serii FD114S działa z wejściem 24-70 VDC. Standardowo wyposażone są w złącze RS232, które można obsługiwać za pomocą protokołu MODBUS, i RS485 lub może być obsługiwany za pomocą  bezpłatnego, łatwego w użyciu oprogramowania. Aby komunikować się z napędami, wymagany jest przewód 

Kontrolery serwo AC

Kontrolery serwo umożliwiają uzyskanie wymaganego efektu np. odpowiedniej pozycji, liczby obrotów czy prędkości. Kinco oferuje cztery serie sterowników o szerokich możliwościach i atrakcyjnej cenie. Podstawowa seria CD przeznaczona jest do kontroli trójfazowych silników serwo zasilanych prądem przemiennym.

Sterowniki komunikują się poprzez interfejs RS232 i mogą pracować w kilku trybach: krok/kierunek (analogicznie do silników krokowych), kontroli prędkości, momentu, pozycji, dojazdu do zadanej pozycji krańcowej. Czasy rozpędzania i hamowania serwonapędów tej serii są na poziomie 10ms. Pozwala to na ustawienie bardzo stromej rampy pracy. Seria CD doskonale sprawdza się w mniej zaawansowanych aplikacjach, dla których oferowane funkcje są wystarczające, zachowując przy tym bardzo atrakcyjną cenę.

Najnowsze ekonomiczne serwosterowniki z serii FD, w porównaniu do serii CD, zostały wyposażone dodatkowo w interfejsy komunikacyjne RS485 Modbus RTU oraz CANopen, dzięki czemu mogą się komunikować się ze sterownikiem PLC czy z panelem operatorskim. 

Nowością jest wersja kontrolera przygotowana do współpracy z silnikami wyposażonymi w enkoder absolutny oraz możliwość wyboru sterownika z interfejsem EtherCAT. Protokół ten bazuje na warstwie fizycznej sieci Ethernet, która dzięki wysokiej prędkości przesyłu danych, dużym zasięgu, umożliwiającym budowę oddalonych i rozproszonych węzłów jest jednym z popularniejszych standardów komunikacyjnych w przemyśle. Większa ilość interfejsów komunikacyjnych do wyboru, a także możliwość współpracy z silnikiem wyposażonym w enkoder absolutny znacznie zwiększa ilość zastosowań dla napędów z tym kontrolerem.

Podobnie jak sterowniki z innych serii mogą pracować w kilku trybach: krok/kierunek (analogicznie do silników krokowych), kontroli prędkości, kontroli momentu, dojazdu do zadanej pozycji krańcowej.

Uwaga nowa seria kontrolerów przeznaczona do współpracy z silnikami z enkoderem absolutnym, oznaczona literą S zastępuje wcześniejsze kontrolery, które zostały wycofane z produkcji. 

 


Download
Instrukcja obsługi sterowników serwo serii CD (j. angielski)
Instrukcja obsługi sterowników serwo serii ED (j. angielski)
Instrukcja obsługi sterowników serwo serii JD (j. angielski)
Instrukcja obsługi serwonapędów (j. polski)
Instrukcja obsługi sterowników serwo z serii FD (j. angielski)
Oprogramowanie KincoServo

Sterowniki PLC
© P.P.H. WObit E.K.J Ober s.c.